Projekty

Akosi už nové weby nerobím, takže všetko je dosť staré.

Tatranské kniežatstvo, www.kniezatstvo.sk

Veselo - vážny projekt zameraný predovšetkým na spoluprácu a rešpekt v oblasti propagácie služieb cestovného ruchu, kultúry, vzdelávania, rekreácie a športu v tatranskom regióne.

Tatranské kniežatstvo otvára ambasády po celom svete (teda, zatiaľ má jednu - vo Valašskom kráľovstve). Ponúka Čajpas - knížočku, ktorá vás umožní čerpať rôzne zľavy v partnerských zariadeniach a vypýtať si špeciálny Tatranský kniežací čaj na horských chatách. Stránka sa rýchlo mení a ponúka čoraz väčšie možnosti - hlasovať, komentovať, súťažiť a pod.

V budúcnosti sa chystá voľba kniežaťa, otvorenie Kniežacej akadémie s študijným odborom vysokohorský nosič, kniežacie hry a kadečo iné.
Sledge hokej, www.sledgehokej.sk

Sledge hockey - po slovensky hokej na sánkach je obdoba ľadového hokeja pre telesne postihnutých. Hrá sa na ľadovej ploche podľa pravidiel takmer rovnakých, ako má ľadový hokej. Hráči sedia na špeciálnych 'saniach', na ktorých sú upevnené dva korčuliarske nože (frajeri majú iba jeden). Hrajú a pohybujú sa pomocou krátkych hokejok s hrotmi na konci.

Sledge hokej je veľmi dynamický, tvrdý a príťažlivý šport, ktorý má aj divácky potenciál. Na Paralympiáde vo Vancouveri diváci viackrát vypredali halu (!). V Turíne 2006 bola pre veľký záujem v centre mesta inštalovaná veľkoplošná obrazovka.Mestský Hokejový Klub Dolný Kubín, www.hkdk.sk

Mestský Hokejový Klub Dolný Kubín hrá úspešne 1. ligu a má pravdepodobne najkrajšiu a určite najaktuálnejšiu stránku v 1. lige.

V sezóne 2008/2009 skončil na fantastickom 5. mieste. V sezóne 2009/2010 vo veľkej finančnej tiesni s minimálnym rozpočtom na uspokojivom 11. mieste. V sezóne 2010/2011 v ešte horších podmienkach na 13. Znamenalo záchranu v 1. lige. Hrá oduševnený a obetavý hokej plný nasadenia na hranici fyzických síl. Jednoducho zážitok.Vitrážnictvo, www.vitraznictvo.sk

Svet svetla, farieb a krásnych vecí.

Farebné svetlo a kov. Čo všetko sa z nich dá vytvoriť. Vecičky, čo sa vám kývajú nad hlavami, cinkajú vo vánku, odrážajú svetlo sviečky, lampy, slnka alebo hviezd.

Môžete si pomocou nich aj doma vytvoriť poéziu.

MUDr. Škombár, www.mudrskombar.sk

Bolí to, pichá to, piští to, buble to. Je to ne-prí-jem-né.

Ale možno vám aspoň trochu zmierni napätie príjemné prostredie a ľudia, ktorým môžete dôverovať.
Občanské sdružení Krok, www.oskrok.cz

Terapeutická komunita a podporné programy pre závislých ľudí a ich rodiny.

Sídli v Kyjove (ČR).

Organizácia s obrovským úžitkom a skvelými výsledkami. Sú nimi zdraví abstinujúci normálni ľudia, ktorí preskákali v živote veľa, ale dnes sú väčšinou vašimi slušnými susedmi.

Peter Štít, Na Sihoti 1164/2, 02601 Dolný Kubín, pstit@pstit.sk, ++421-948-017474